Koncert „We dwa konie”

27 lutego 2011

W niedzielę 27.02.2011 r. o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Starej Hucie odbył się kabaret ,,We dwa konie”. Uczestniczyli w nim pan Tomasz Fopke, który śpiewał, a także Ryszard Borysionek grający na akordeonie.

Gdy zaczęliśmy panowie zaczęli od przedstawienia się, później rozpoczęli śpiewanie piosenek, które były po kaszubsku. Było ich sporo, od czasu do czasu pan Tomasz na nas szczekał śpiewając wesołe piosenki. Widownia była rozbawiona śmiesznymi piosenkami. Na końcu prosiliśmy panów o bis i śpiewaliśmy wszyscy razem. Była także możliwość nabycia płyt od panów ze wszystkimi ich piosenkami. Był też poczęstunek. Moim zdaniem kabaret był bardzo fajny oraz śmieszny.

Paulina Pryczkowska kl. VI

W niedzielę 27 lutego, o godz. 18:00, w Szkole Podstawowej w Starej Hucie, odbył się kabaret pt. ,,We dwa Konie”. Brało w nim udział dwóch panów, pan Tomasz Fopke, który śpiewał oraz pan Ryszard Borysionek, który grał na akordeonie. Panowie śpiewali piosenki w języku kaszubskim. Na początku się przedstawili, a później zaczęli śpiewać różne piosenki. Pan Tomasz śpiewał głosem operowym, śpiewał bardzo pięknie. Od czasu do czasu pan Tomasz rozmawiał z widownią i zachęcał nas do wspólnego śpiewania. Wszystkim się do bardzo podobało. Nieraz widownia śmiała się, ponieważ pan, który śpiewał szczekał do młodszych dzieci. Kiedy panowie skończyli śpiewać to wszyscy na widowni zaczęli krzyczeć ,,bis”. Po koncercie wszyscy udali się do klasy na smaczny poczęstunek. Kabaret był bardzo fajny i ciekawy.

Julia Deja, kl. VI

27 lutego 2011 roku o godzinie 18.00 w szkole w Starej Hucie odbyło się przedstawienie kabaretowe Kaszubskiego Dua Artystycznego „We dwa konie”. Występowali: Tomasz Fopke – baryton oraz Ryszard Borysionek – akordeon.

Najpierw panowie się przedstawili, a potem pan Tomasz zaczął śpiewać piosenki po kaszubsku, następnie zaprosił nas żebyśmy zaśpiewaliśmy razem z nim. Zaśpiewaliśmy sześć piosenek. Na widowni były dzieci i dorośli, niektórzy byli ze Staniszewa, Starej Huty i Głusina a nawet ksiądz ze Strzepcza. Po występie pan Tomasz i pan Ryszard sprzedawali płyty z piosenkami kabaretu. Mieszkańcy Starej Huty przygotowali poczęstunek dla gości .

Krzysztof Sikora, kl VI

Podczas występu „We dwa konie” Tomasz Fopke śpiewał różne piosenki po kaszubsku. Na spotkanie przyszło bardzo dużo ludzi, którzy nie mieli gdzie usiąść. Występował tam też Ryszard Borysionek. Kabaret był bardzo fajny, ponieważ piosenki były trochę śmieszne i trochę smutne. Ten występ odbył się 27 lutego o godzinie 18:00 w szkole w Starej Hucie.

Joanna Sikora, kl IV