Grand Prix na Jarmarku Bożonarodzeniowym

15 grudnia 2013

Co roku Międzynarodowe Targi Gdańskie wraz z Fundacją Hospicyjną ogłaszają Konkurs Plastyczny „Świąteczne życzenia!”, którego finał ma miejsce w Gdańsku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. W tym roku dzieci robiły kartki świąteczne. Co roku bierzemy udział w tym konkursie. I już po raz trzeci nasi uczniowie zajęli w nim I miejsce. Przed laty była to Beata Cirocka, rok temu Arek Klawikowski z Bącza, a w tym roku…

Jury na posiedzeniu w dniu 28 listopada 2013 r. w Gdańsku poddało ocenie 2321 prac nadesłanych ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz warsztatów terapii zajęciowej Województwa Pomorskiego.

Jury obradowało w składzie:
• dr hab. Sławomir Witkowski – prodziekan Wydziału Grafiki, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku – Przewodniczący
• Jolanta Leśniewska – Fundacja Hospicyjna
• Martyna Misiewicz – Dziennik Bałtycki
• Joanna Czauderna-Szreter – Międzynarodowe Targi Gdańskie SA
Nagrody w Konkursie ufundowały: Miasto Gdańsk oraz Międzynarodowe Targi Gdańskie SA.

Kamila Sikora ze Starej Huty z VI klasy zdobyła Grand Prix.

Jury postanowiło uhonorować wybrane szkoły i placówki listami gratulacyjnymi za wysoką wartość artystyczną nadesłanych prac oraz umiejętność rozwijania pasji twórczej. Otrzymują je:
– Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – WTZ Koło w Tczewie Szkoła Podstawowa nr 3 im. J. Korczaka w Słupsku
– Zespół Szkół Publicznych nr 3 Kościerzynie
– Szkoła Podstawowa w Starej Hucie.

Ponadto kilkoro naszych uczniów zdobyło wyróżnienia, są to: Ewelina Konkol- I klasa, Dawid Górski- II klasa i Mateusz Klinkosz- III klasa.

Relacja Kamili:
Finał konkursu ,, Świąteczne Życzenia” odbył się 15 grudnia. Ja i moi rodzice pojechaliśmy do Gdańska na godzinę 12:00 po nagrodę. Przyjechaliśmy jeszcze przed czasem więc zwiedziliśmy Jarmark Świąteczny. Był tam Mikołaj, który siedział na saniach, a obok niego były żywe renifery. Można było zrobić z nimi zdjęcie. Było tam dużo stoisk z jedzeniem, z zabawkami i pysznymi słodyczami. Na środku postawiona była mała, lecz piękna scena, udekorowana została ona gwiazdami i świątecznymi rzeczami. Gdy wybiła 12:00 poszliśmy przed scenę i czekaliśmy na nagrodę. Otrzymałam pierwsze miejsce i dostałam plecak z wyposażeniem. Bardzo się ucieszyłam. Zanim zaczęły się rozdania nagród to chodzili tam ludzie na szczudłach, przebrani byli w długie srebrne szaty, a na głowie mieli peruki o kolorze białym. Po wszystkim pojechaliśmy spokojnie do domu. Myślę że ten dzień był udany. Bardzo mi się podobał.