Pocztówka z Kaszub

16 grudnia 2013

W poniedziałek 16 grudnia 2013r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Chmielnie odbył się finał Konkursu Plastycznego „Pocztówka z Kaszub”. W konkursie udział wzięli uczniowie z 43 szkół podstawowych z obszaru LGR Kaszuby.
Celem konkursu zorganizowanego przez Lokalną Grupę Rybacką Kaszuby było w szczególności promowanie atrakcyjności obszaru LGR Kaszuby jako obszaru atrakcyjnego turystycznie, popularyzacja ekoturystyki, wędkarstwa i rybactwa wśród dzieci i młodzieży.
Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 460 prac, spośród których Komisja Konkursowa wyłoniła łącznie 103 laureatów w dwóch kategoriach: uczniów klas 0 – III oraz uczniów klas IV – VI. W każdej z kategorii przyznano nagrody uczniom za zajęcie od I do X miejsca oraz 10 wyróżnień.
Wspaniałą atmosferę podczas finału stworzyli animatorzy, którzy bawili uczestników spotkania. Na laureatów czekały także dodatkowe atrakcje, takie jak malowanie twarzy, malowanie bombek oraz skręcanie baloników. Nagrody zwycięzcom oraz przedstawicielom szkół biorących udział w konkursie wręczał Członek Zarządu LGR Kaszuby Pan Jacek Gajos.
Realizacja konkursu plastycznego „Pocztówka z Kaszub” była współfinansowana przez Unię Europejską ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą inwestycje w zrównoważone rybołówstwo, w ramach środka 4.1. „Rozwój obszarów zależnych od rybactwa” w zakresie „Funkcjonowania lokalnej grupy rybackiej oraz nabywania umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności”, objętego osią priorytetową 4, w ramach Programu Operacyjnego „Zrównoważony Rozwój Sektora Rybołówstwa i Nadbrzeżnych Obszarów Rybackich 2007-2013”.
Nagrodzeni zostali nasi uczniowie: Julia Stenka- I klasa, Dawid Górski- II klasa, Mateusz Klinkosz – III klasa, Ola Sikora- V klasa. Laureaci konkursu otrzymali siatki pełne wspaniałych nagród: w środku była piłka, kredki, plastelina, farby…