Błękitna wycieczka

21 maja 2014

Wyjazd: Głodnica: 7.00, Bącz: 7.15, Stara Huta: 7.30. Powrót: około 18.00
Program wycieczki:
– Zajęcia sportowo-rekreacyjne w Aquaparku w Sopocie
– Spektakl teatralny „Błękitna planeta” w Teatrze „Miniatura” w Gdańsku Wrzeszczu
– Lekcja teatralna
– Zwiedzanie Grodziska w Sopocie
Relacje uczniów:
W maju wyjechaliśmy na wycieczkę do aquaparku. Na początku jechaliśmy do Sopotu na basen na 2 godziny. Super się bawiliśmy i chlapaliśmy. Zjeżdżaliśmy z rur, pływaliśmy na podwórku i siedzieliśmy w dżakuzi. Następnie pojechaliśmy do teatru na spektakl pt. ”Błękitna planeta”. Wspaniałe były sceny, różne przebrania i śmieszne rozmowy dzieci. Później pani ze spektaklu zaprosiła nas na zwiedzanie różnych tajemniczych miejsc tego budynku. Gdy już wyszliśmy z teatru pojechaliśmy autokarem do miasta Sopot, na zwiedzanie średniowiecznego grodziska. Tam czekał na nas pan, który nam o tym miejscu opowiedział. Potem poszliśmy razem na szczyt tego miejsca gdzie różni panowie pokazywali nam gdzie kiedyś ludzie mieszkali i czym walczyli podczas wojny, a był to już naszz ostatni punkt wycieczki. Potem już jechaliśmy do domu i bardzo wszystkim wycieczka się podobała.

Weronika Konkol, klasa V

21 maja 2014 roku pojechaliśmy na wycieczkę do aquaparku, teatru i do grodziska w Sopocie. Aquapark był jako pierwszy byliśmy tam 2 godziny mieliśmy tam różne zabawy w basenach na zjeżdżalniach jedna żółta która była wolna, a druga niebieska która była szybka. Potem musieliśmy iść się przebrać i wysuszyć włosy. Jak wszyscy się przebrali to wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy do teatru do Gdańska na wrzeszcz do teatru miniatura na spektakl pt. ,,Błękitna planeta”. Spektakl był ciekawy zarazem śmieszny. Po spektakle mieliśmy lekcje teatralną z taką panią co mówiła nam o lalkach teatralnych, widzieliśmy jak wygląda scena. Po tych lekcjach jechaliśmy do grodziska, tam widzieliśmy stare domy różne rodzaje broni. Po tych opowieściach pojechaliśmy do domu.

Krystian Labuda, klasa VI

21 marca o 7:30 wyjechaliśmy autokarem do Sopotu i Gdańska. Na początek pojechaliśmy do aquaparku na 2 godziny. Potem pojechaliśmy do teatru Miniatura. Przedstawienie było pt: ,,Błękitna planeta “ myślę że każdemu spodobał się spektakl. Po teatrze jedna z aktorek oprowadziła nas po budynku. Weszliśmy do sali z marionetkami, lalkami, pacynkami, kukiełkami i jawajkami Poszliśmy również pod scenę, za scenę i przed sceną. Gdy byliśmy na scenie to zaśpiewaliśmy alfabet kaszubski. Na koniec pojechaliśmy do Sopotu do Grodziska, gdzie oglądaliśmy stare domy, narzędzia, którymi się posługiwali chłopi i rycerze do obrony, bramę, którą odkopali archeolodzy i ją odnowili. Po wszystkim naszym cudownym autokarem wróciliśmy spokojnie do domu. Bardzo mi się podobała ta wycieczka.
Kamila Sikora, klasa VI

21 marca o godzinie 7:30 wyruszyliśmy do Sopotu. Jechaliśmy do aquaparku. Jak już dojechaliśmy to poszliśmy pływać. Potem pojechaliśmy do Gdańska do teatru Miniatura na spektakl ,,Błękitna Planeta”. Było bardzo śmiesznie. Gdy oglądaliśmy spektakl to była jedna przerwa. Jak się skończyło to mieliśmy lekcję teatralną. Oprowadzała nas pani, pokazała nam miejsce gdzie są rekwizyty do różnych przedstawień. Pani pokazała nam również garderobę,byliśmy też obok sceny. Pani poprosiła nas żebyśmy zaśpiewali piosenkę Kaszubski Alfabet. Weszliśmy na scenę i zaśpiewaliśmy. Potem pożegnaliśmy się i pojechaliśmy do Grodziska. W Grodzisku pan nam trochę opowiadał. Później poszliśmy do dwóch panów, którzy nam opowiedzieli o różnych narzędziach powojennych. Wszystkim bardzo się to podobało. Każdy był zachwycony. Chciałabym jeszcze raz tam pojechać.

Marta Konkol, klasa VI

21 maja wyjechaliśmy na wycieczkę do Trójmiasta. Wszystko zaczęło się od wyjazdu o 7:30. Jak już wyjechaliśmy to rozmawialiśmy, jedliśmy i bawiliśmy się w różne gry w autokarze. Do aquaparku dojechaliśmy w półtorej godziny. Pływaliśmy się do godziny 10:50, musieliśmy się jeszcze przebrać. Potem jechaliśmy do teatru na spektakl pt. “Błękitna planeta”. Oglądaliśmy spektakl z małą przerwą. Bardzo mi się podobało. Następnie mięliśmy lekcję teatralną z panią aktorką. Pokazywała nam scenę, rekwizytornię, w której były niektóre rzeczy nigdy nie używane. Oglądaliśmy różne maszyny np. do wytwarzania dymu, patrzyliśmy także na obrazy malowane z myślą o dzieciach, były to obrazy, które wyobrażały sobie dzieci. Na dodatek byliśmy jeszcze w takim pomieszczeniu , w którym pan robił efekty specjalne. Następnie pojechaliśmy do grodziska w Sopocie. Najpierw pan opowiadał nam historię o tym grodzisku. Poszliśmy do niego i mogliśmy wejść do chatek. Następny pan pokazywał nam średniowieczne narzędzia. Na tym skończyła się wycieczka. Bardzo mi się podobała.

Ola Sikora, klasa V