Stara Huta na podium w Ergo Arenie w Sopocie

29 kwietnia 2016

W Ergo Arenie zakończył się organizowany przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oraz Stowarzyszenie Trefl Pomorze konkurs Aktywne Kaszuby! Ponieważ brały w nim udział dzieci ze Starej Huty zostaliśmy zaproszeni na finał konkursu oraz na mecz w piłce siatkowej o złoto. Tym bardziej zostaliśmy zaproszeni, że nasza uczennica zajęła drugie miejsce.

Relacja na portalu Kaszubi.pl:
8558 – taką liczbę widzów zgromadził mecz rozgrywany pomiędzy PGE Atom Trefl Sopot a Chemikiem Police!
To był prawdziwy rekord frekwencji tego sezonu Orlen Ligi! Ale do tego sukcesu przyczynili się najmłodsi kibice, którzy przyjechali do Ergo Areny w ramach konkursu Aktywne Kaszuby. Ponad 4000 dzieci uczących się języka kaszubskiego z pomorskich szkół przyjechało wspierać sopocką drużynę.
Uczestnicy finału poznali zwycięzców konkursu, a laureaci odebrali z rąk prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Łukasza Grzędzickiego oraz prezesa TREFL S.A. Kazimierza Wierzbickiego atrakcyjne nagrody. Specjalne bony pieniężne na sprzęt sportowy trafiły też do szkół, do których należą zwycięzcy poszczególnych kategorii w konkursie. Mimo że siatkarkom Trefla nie udało się zdobyć tytułu i ostatecznie zdobyły wicemistrzostwo, to atmosfera na sportowej hali była niezwykła, a to dzięki gorącemu dopingowi dzieciaków z kaszubskich szkół. Wśród kibiców powiewały kaszubskie flagi, chorągiewki, niejeden kibic przyszedł z szalikiem Kaszëbë.

W kategorii klas I- III drugie miejsce zdobyła EWELINA KONKOL z III klasy Ośrodka Edukacji Kaszubskiej Szkoły Podstawowej w Starej Hucie.
Serdecznie gratulujemy Ewelince oraz wszystkim nagrodzonym!