Pokazy naukowe

22 maja 2013

Przedstawiciele Firmy EduFun pokazali dzieciom z naszych malutkich kaszubskich szkółek: ze Starej Huty, Bącza i Głodnicy ciekawe eksperymenty z chemii, fizyki i biologii. Była to dla naszych uczniów unikalna i niezapomniana lekcja oraz ciekawe wprowadzenie w świat nauki.
Oto relacje niektórych uczestników z tego spotkania:
22 maja przyjechali do nas ludzie z EduFunu. Mieli z nami lekcje z ciśnieniem atmosferycznym, ciałem człowieka, chemią i prądem. Najpierw mieliśmy lekcje z panią Kingą o ciśnieniu atmosferycznym. Pani Kinga pytała nas co wiemy o różnych ciśnieniach, pokazywała nam jak działa maszyna do wciskania powietrza, pokazywała jak woda nie może wylecieć z naczynia. Potem mieliśmy lekcje o ciele człowieka z panią Asią. Pani Asia pokazywała nam różne części ciała, pytała co wiemy o nich i dała nam stetoskopy, żebyśmy mogli posłuchać bicia swojego serca. Następnie mieliśmy lekcje o chemii z panem Piotrem. Pan Piotr pokazywał sztuczki z pieniędzmi, ogniem, kubkami i trutką na krety. Na koniec mieliśmy lekcje z panem Kubą. Pokazywał nam jak rozczochrać sobie włosy i jak by było kiedy by nie było żadnych urządzeń elektrycznych.
Aleksandra Sikora, kl. IV

Dziękujemy za doświadczenia firmie EDUFUN. Dziękujemy panu Piotrowi, panu Kubie, pani Kasi, pani Asi, pani Kindze. Pani Asia pokazywała człowieka: serce, czaszkę, żołądek, wątrobę i przełyk. Pani Kinga pokazywała co można robić z wodą. Najlepsze było jak woda nie wylała się ze słoika. Pan Piotr zrobił sztuczkę, że jednego żółtego grosza zmienił na srebrny. Pan Kuba pokazał co można robić z prądem, a najlepsze było jak nas kopnęło.
Łukasz Konkol, kl. V

22 maja o 9.45 przyjechali do nas goście z Gdyni. Chcieli nam przedstawić pokazy naukowe od firmy EDUFUN. Najpierw pani Kinga pokazała nam eksperymenty z ciśnienia. Teraz już wiem, że gdy wyjmie się całe powietrze z pomieszczenia to przedmioty, które też mają w sobie rozciągają się. Następnie pani Asia pokazała nam narządy wewnętrzne człowieka. Pan Piotr pokazał nam eksperymenty z chemii. Wiem już, że gdy do kubka wleje się wodę i włoży się karbid i przyłoży drugim kubkiem z dziurką we dnie, a wtedy podpali tą dziurkę to wybuchnie. Pan Kuba pokazał nam sztuczki z prądem. Było bardzo ciekawie.
Filip Krueger, kl. V

22 maja odbyły się pokazy naukowe, przyjechała do nas grupa EDUFUN z Gdańska. Zajęcia zaczęły się o 10:00. Dwie panie podzieliły nas na dwie grupy. Na początku mieliśmy zajęcia z panią Kingą o ciśnieniu. Pokazywała nam klosz, który napełniła powietrzem. Później nazwaliśmy dwa balony tak jak chcemy. Druga pani mówiła o budowie człowieka. Prezentowała nam wszystkie części ciała. Następnie poszliśmy do pana Piotra, który pokazywał nam jak można wystrzelić kubki papierowe. Za pomocą karbidu, wody i kubka papierowego. Na końcu poszliśmy do pana Kuby i rozmawialiśmy o prądzie. Musieliśmy się przedstawić i nazwać jakiś sprzęt elektryczny, który mamy w domu. Najbardziej podobało mi się u pana z prądem.
Kamila Sikora, kl. V

22 maja o godzinie 9.45 przyjechali do nas studenci z EDU FUN. Pokazywali nam różne doświadczenia. Podzieli się oni na cztery stanowiska. Pierwsze było z panią Kingą. Pani Kinga mówiła nam o ciśnieniem i powietrzu. Pani Asia mówiła o organizmie człowieka. Rozłożyła model człowieka i nam pokazała. Pan Piotr mówił o chemii i zrobił takie doświadczenia z monety i karbidem. Pan Kuba mówił o prądzie i kopał nas prądem. I na tym skończyły się pokazy. Były fajne.
Krystian Labuda, kl. V

22 maja o godzinie 9.45 przyjechali do nas studenci z EDU FUN. Każdy uczestnik pokazu przechodził z jednej grupy do drugiej grupy. Jedna pani nic nie pokazywała, bo robiła nam zdjęcia. Pierwsza grupa była z panią Kingą, a druga z panem Kubą. Z panią Kingą było o ciśnieniu, z panią Asią o budowie ciała człowieka, z panem Piotrem o chemii, a z panem Kubą o prądzie. Bardzo świetnie się bawiliśmy. Bardzo chciałabym podziękować studentom z EDU FUN, że do nas przyjechali i chciałabym żeby jeszcze raz do nas przyjechali.
Marta Konkol, kl. V