Polskę poznają uczniowie młodszych klas czyli wycieczka do Gdańska.

26 maja 2022

W ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” w czwartek 26 maja 2022 roku uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej w Starej Hucie wzięli udział w wycieczce do Gdańska. Wycieczka miała charakter edukacyjno- poznawczy. Pierwszym punktem zwiedzania było Westerplatte, gdzie pod kierunkiem sympatycznego przewodnika- pana Piotra przeszliśmy od przystani pod Pomnik Obrońców Wybrzeża. Trasa prowadziła wzdłuż wybrzeża Zatoki Gdańskiej, gdzie dzieci z zachwytem spoglądały na wodę, łabędzie i statki. Podczas spaceru Pan Piotr interesująco przekazywał dzieciom informacje na temat obrony Półwyspu Westerplatte we wrześniu 1939 roku.
Następnie popłynęliśmy statkiem- Czarną Perłą do Gdańska. Niemal godzinny rejs był dla dzieci niesamowitą atrakcją. Po zacumowaniu udaliśmy się na spacer na ulicę Długą, aż pod fontannę Neptuna, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.
Kolejnym punktem wycieczki był Ośrodek Kultury Morskiej- oddział Narodowego Muzeum Morskiego. Muzeum z interaktywnymi symulatorami i basenem ze zdalnie sterowanymi statkami. Zachwycone dzieci próbowały swoich sił, ciągnąc liny, schodząc po sznurkowej drabinie, czy sterując statkami….na pewno była to dobra zabawa, a przy okazji zdobyły trochę wiedzy o pracy na morzu.
Ostatnim etapem wycieczki były pyszne lody. Z uśmiechem na buzi wróciliśmy do Starej Huty. Na miejscu dzieci padły w ramiona rodziców, a zwłaszcza mam, którym z okazji Dnia Matki przywiozły pamiątkowe prezenty.
Wycieczka przebiegała w miłej atmosferze i przyniosła wszystkim wiele radości.