Wigilia szkolna 2010

22 grudnia 2010

21 grudnia w naszej szkole odbyła się szkolna wigilia. Zaproszeni na nią byli uczniowie i rodzice. Uroczystość zaczęła się o 11:00. Jeszcze przed świętowaniem mieliśmy próby generalne i kontynuowaliśmy naukę polskiego. Przed przedstawieniem, pani dyrektor wygłosiła krótkią mowę i rozpoczęliśmy występ. W przedstawieniu udział brali: trzech pasterzy (Mariusz Domaszk, Wojtek Hennig i Krzysztof Sikora), anioł (Paulina Pryczkowska), trzej królowie ( Julia Deja, Kamil Liedtka i Joanna Sikora), Maryja ( Paulina Pryczkowska), Józef (Kamil Liedtka), i ja jako narrator. Występ nam się udał. Wszyscy zapamiętali swój tekst i teksty piosenek.
Po nagrodzeniu nas wielkimi brawami podzieliliśmy się świątecznym opłatkiem i zaśpiewaliśmy kolędę. Chwilkę później odwiedziło nas trzech mikołajów! Rozdawali nam prezenty pod jednym warunkiem, musieliśmy zaśpiewać kolędę lub powiedzieć wierszyk.
Po zakończeniu wigilii poszliśmy do klas, aby dokończyć lekcje, które były bardzo łatwe. I tak nam minęły lekcje i wigilia.

Magdalena Klawikowska, klasa VI

Wigilia była 21 grudnia. Nie było na niej dużo osób, po lewej stronie stały anioły małe i duże. Później odbyło się krótkie przedstawienie, w którym występowali uczniowie z klas 4, 5 i 6. Przedstawienie było o narodzeniu Jezusa w szopce. Po przedstawieniu dzieliliśmy się opłatkiem, później przyszedł Mikołaj, a raczej trzy. Mikołaje dały nam domki, a w środku były czekoladowe postacie. Na koniec śpiewaliśmy kolędy.

Joanna Sikora, klasa IV