Bal przebierańców „Dookoła świata”

16 lutego 2023

Program balu przebierańców „Dookoła Świata” 16 lutego 2023 r. w Starej Hucie:

1. Polonez na początek podróży,
2. Prezentacja strojów,
3. Konkurs na najciekawszy strój,
4. Tańce z różnych stron świata,
5. Nauka piosenki – hymnu balu,
6. Rozejście się w cztery strony świata,
7. Przygody załóg czyli praca w podgrupach,
8. Tłustoczwartkowy popas,
9. Prezentacja owoców pracy,
10. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród,
11. Pląsy,
12. Film „Pierwsza podróż dookoła świata”.

Każda załoga musiała wykonać następujące zadania:
1. Zaplanować podróż dookoła świata.
2. Ułożyć puzzle, nakleić na kartkę, pokolorować, podpisać kontynenty.
3. Ułożyć rymowankę lub hasło ze słowami: podróż, marzenie, świat.
4. Równik ma około 40 tys. km. Ułożyć ciąg co najmniej 40 słów związanych z podróżą dookoła świata, w których ostatnia litera danego słowa jest pierwszą następnego.
5. Połączyć w pary nazwy europejskich państw i ich stolice.

Relacja Przemka z VII klasy: Był tłusty czwartek kiedy rozpoczął się bal przebierańców, najpierw tańczyliśmy poloneza, potem przedstawialiśmy nasze stroje, każdy miał inny strój, było naprawdę super. Kiedy już skończyliśmy tańczyć mieliśmy za zadanie zaplanować podróż dookoła świata. Wszyscy wzięli się za robotę i wtedy pani powiedziała nam żebyśmy przyszli się najeść. Pani postawiła na stół rozmaite ciastka. Skoro był tłusty czwartek to koniecznie musiały być pączki. Ja zjadłem tylko trzy ponieważ nie miałem więcej miejsca w brzuchu. Jak już wszyscy się najedli to poszliśmy dalej planować tę podróż i wykonywać inne zadania.

Relacja Trina z klasy IV:
Bal odbył się 16.02.23 o godz 8:00 w Starej Hucie. Bal był pod tytułem „Dookoła świata”, na balu były tańce takie jak POLONEZ oraz tańce z różnych stron świata np. z Japonii. Były jeszcze inne tańce. Był konkurs z pracą w grupach (zadanie pierwsze: narysować mapę świata, zadanie 2: ułożyć karteczki z krajami i stolicami, zadanie 3: ułożyć wiersz z słów „marzenie” „podróż” „świat”). Nagrodą konkursu na najlepszy strój jest niebieska koszulka. Na balu było dużo przebrań takich jak: czołg, sąsiedzi z bajki, arabka, arab. Był taniec „pociąg”. Był konkurs na najlepszy strój. I tak: miejsce 3. zajął Wojciech Pionka, nr 2 zajęli Emilian i Tristan Skrzypkowski, nr1 zajęli ponownie Emilian i Tristan Skrzypkowski ponieważ posiadali dwa stroje na jednym balu. Pierwszy to był ciekawy czołg „rudy 102” z kartonu, a drugi to byli Sąsiedzi. Bal trwał całe 4 godziny, a nawet trochę więcej.

Relacja Marty z klasy VI:
W tłusty czwartek odbył się bal karnawałowy. Bal odbył się w szkole podstawowej w Starej Hucie. Tematem balu było ,,Dookoła świata’’. Na balu były fajne atrakcje. Najpierw zatańczyliśmy poloneza, następnie prezentowaliśmy stroje, a inni musieli zgadnąć za kogo dana osoba się przebrała, po zaprezentowaniu stroi nauczycielki nakleiły nam na stroje numerki, które były potrzebne do głosowania na najciekawszy strój. Następnie zatańczyliśmy dwa tańce, które ćwiczyliśmy na wychowaniu fizycznym.
Następnie zostaliśmy podzieleni na cztery strony świata i dostaliśmy koperty z zadaniami, a tych zadań było 5, ułożyć puzzle, zaplanować podróż dookoła świata, wymyślić rymowankę, posegregować państwa ze stolicami i napisać ciąg 40 słów związanych z podróżą dookoła. Po zrobieniu wszystkich zadań drużyny musiały zaprezentować swoją pracę.
Następnie kiedy już wszyscy pokazali co zrobili przyszła pora na wręczenie nagród na najciekawszy strój, było sześć nagród, trzy dla dziewczyn i trzy dla chłopaków. Trzecie miejsce z dziewczyn zajęła Paulina Konkel, drugie Zuzanna Zarach, a pierwsze Nikola Melnik. Trzecie miejsce z chłopaków zajął Wojciech Pionka, drugie i pierwsze Emilian i Tristan Skrzypkowski. Po wręczeniu nagród przyszła pora na kolejne tańce. Na koniec był film o pierwszej podróży dookoła świata. Po filmie każdy poszedł do domu.

Relacja Emila z VI klasy: Był bal przebierańców w tłusty czwartek 16 L U T E G O i były tam bardzo ciekawe stroje. JA przebrałem się za C Z O Ł G, a tak naprawdę za sąsiadów. Inni się przebrali za cyganki, niektórzy za Arabów, a inni mieli inne stroje. Zadaniami było: Zaplanować podróż dookoła świata. Ułożyć stolice i jej miejscowości. Ułożyć mapę. I wymyślić rymowankę pod tytułem ,, DOOKOŁA ŚWIATA’’. Tańczyliśmy różne tańce z całego świata. Wtedy były wybory, było ogłaszane kto zrobił wszystko dobrze lecz wszyscy zrobili dobrze. Po kolejnych tańcach pani wszystkich zaprosiła do naszej klasy i oglądaliśmy pierwszą podróż dookoła świata i poszliśmy do domu.

Relacja Amelki z klasy V: W tłusty czwartek 16 lutego odbył się bal karnawałowy w szkole w Starej Hucie pod tytułem „Dookoła świata”. Na balu było dużo atrakcji. Najpierw tańczyliśmy poloneza potem prezentowaliśmy stroje, a gdy odbyły się głosowania na najładniejszy strój rozeszliśmy się w cztery strony świata. Podzieliliśmy się na grupy i poszliśmy do klas, za zadania mieliśmy: ułożyć puzzle, dopasować stolice do państw, zaplanować podróż, ułożyć rymowankę z słów: podróż, marzenia, świat. Na koniec trzeba było napisać ciąg 40 słów związanych z podróżą. Po zadaniach był poczęstunek. Potem były przedstawiane owoce naszych prac i ogłoszono zwycięzcę konkursu na najładniejszy strój. Z dziewczyn wygrały: trzecie miejsce zajęła Paulina Konkel, drugie miejsce zajęła Zuzanna Zarach, a pierwsze miejsce zajęła Nikola Melnik. Z chłopaków trzecie miejsce zajął Wojciech Pionka, a pierwsze i drugie miejsce zajęli Emilian i Tristan Skrzypkowscy. Potem były tańce z różnych stron świata i na koniec film pod tytułem „Pierwsza podróż dookoła świata” i na tym skończyła się nasza podróż. Świetnie się bawiliśmy.